WHATSAPP
Sayfa Başına Dön

Burunda Kemik Eğriliği
(Septum Deviasyonu)

Kulak Burun Boğaz pratiğinde en sık karşılaşılan sorunlar arasında yer alan burundan NEFES ALMADA GÜÇLÜK yakınması,HORLAMA,BAŞAĞRISI,GENİZ AKINTISI gibi yakınmaların birçoğunda altta yatan sebep septum deviasyonu(burun orta perdesinde yer alan kemik ve kıkırdak eğrilikleri) ve burun eti büyümelerinin birlikde görüldüğü kombine sorunlardır.

Nasıl Tedavi Edilir?

Genellikle tedavisi cerrahi olmakla birlikde nadiren sadece burun eti büyümesi olan hastalarımızda ilaç tedavisi ya da burun etine radyofrekans ile yakma işlemi yapılarak küçültülebilmektedir.

Ameliyat nasıl yapılır?

Operasyon genel anestezi altında cok daha konforlu olmakla birlikte ek hastalığı bulunan tercihen kendi isteği ile genel anestezi tercih etmeyen hastalarda lokal anestezi altında da yapılabilmektedir.

Operasyon genel olarak 25-30 dk arasında sürmekte hastalar aynı gün taburcu edilebilmektedir.

Hastaların burunlarına içinden kısmen nefes alınabilen SİLİKON SPLİNTLER konulmakta,5 ila 7 gün sonra bu splintler alınmaktadır.

Ameliyat için Yaş sınırı var mıdır?

Burun kemik ameliyatlarının burun kemik büyüme merkezlerini etkilememesi açısından genellikle

18 yaşından sonra yapılması daha uygun olmaktadır.

SAĞLIKLI NEFES, kaliteli bir uyku,zinde bir yaşam sunmanın yanısıra,HORLAMA ve BAŞAĞRISI gibi yakınmalardan, tekrarlayan sinuzit,farenjit,larenjit gibi enfeksiyon ataklarından yüksek oranda kurtulmanızı sağlar.