WHATSAPP
Sayfa Başına Dön

KURULUŞ ve İLKELERİMİZ

1980-90 lı yıllarda Antalya ve çevresinde göz hastalıkları tanı ve tedavisi için gerekli teknolojik olanakların yetersizliği nedeniyle hastalar Ankara ve İstanbul’daki ileri merkezlere gitmek zorundaydılar. O yıllarda sık takip gerektiren diabetik retinopatili hastaların bile iki üç ay gibi aralıklarla il dışına gitmeleri hem sağlıkları hemde maddi manevi yönden zorluklara neden oluyordu. Bu eksikliğin tesbiti üzerine; 1990 yılında Opr. Dr. Leyla YEŞİLİPEK, Opr. Dr. Feyyaz ESEN ve Opr. Dr. Burcu ÇELİK idealleri olan ; sağlık hizmetlerinde kollektif çalışmayı öngören, mesleki dayanışmayı sürekli hale getirecek alanları aynı olan hekimlerin bilgi ve deneyimlerini paylaşacağı, göz sağlığı alanında hızla gelişen teknolojik olanakları takip ederek Antalyalı hastaların bu gelişmlerden faydalanmasını sağlayacak hizmet ortamını yaratmak ve daha iyi hizmet vermek üzere bir merkez oluşturma kararı aldılar. 1991 ocak ayında çalışmalarını tamamlayarak Özel Orbit Göz Merkezini kurdular. Bu kurum o yıllarda Türkiye’de pekte örneği olmayan “ilk”lerdendir.

Böylelikle Antalya’da ilk defa göz hastalıkları için; göz angiografisi, argon laser tedavisi, bilgisayarlı görme alanı tetkiki ve excimer laser tedavileri halkımızın hizmetine sunulmuş oldu.

Orbit Göz Merkezi ; her hastasına “kendi yakınımıza ne yapılmasını istiyorsak onu yapalım” anlayışı ile yaklaşarak, ticari kaygıdan çok etik ve deontolojik çalışma prensipleri ile çalışarak günümüze dek hastalarının haklı güvenini kazanan bir kurum oldu.

2013 yılında Opr. Dr. Halil İbrahim Kaya’nın kuruluş bünyesine katılması ile gücü daha da artmıştır.

2014 yılında Etiler Mahallesinde yeni ve müstakil binasında hizmete başlayan Özel Orbit Tıp Merkezi göz hastalıklarının yanı sıra Diş Hekimliği ve ilerleyen sürede KBB Hastalıkları gibi yeni bölümlerle de hizmetine devam edecektir.

Halen kurumumuzda teknolojik olanaklardan da faydalanarak yapılan detaylı göz muayenesinin yanı sıra ;

• Katarakt ve Refraktif Cerrahi
• Glokom Tanı, Tedavi ve Cerrahisi
• Kontakt Lens ve Keratokonus tetkik ve tedavileri
• Şaşılık tanı, tedavi ve cerrahileri
• Ön segment hastalıkları tanı, tedavi ve cerrahileri
• Gözyaşı sistemleri ve okuloplastik hastalıkları tanı ve tedavileri

başarı ile yapılmaktadır.

Kuruluş aşamasında ve gelişmesinde katkılarını unutmadığımız rahmetli Syn. Dr. Fügen ESEN ve Syn. Refik SUNAL’ın yanı sıra, ailelerimize, Syn Doç. Dr. Emrullah TAŞINDI’ya, Orbit’de bu zamana dek çalışmış tüm sağlık ve diğer personelimize, güvenleri ile bize desteğini esirgemeyen tüm hekim arkadaşlarımız ile hastalarımıza yürekten teşekkür ederiz.

Orbit Tıp Merkezi bundan sonrada “önce hastamızın sağlığı” ilkesi ile çalışmalarına devam edecektir.