MEDİKAL KADRO » FEYYAZ V. ESEN

Op. Dr. Feyyaz V. Esen

1956 doğumlu olup, 1974 yılında Ankara Fen lisesi, 1980 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları bölümünde Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra, 1986 yılında Antalya S.S.K. Bölge Hastanesinde Göz Hastalıkları Uzman Doktoru olarak göreve başladı. 2006 yılında emekli olarak 22 yıldır kurucusu olduğu Özel Orbit Tıp Merkezinide göz hastalıkları uzmanı olarak devam etmektedir.

1990 yılında göz hekimi arkadaşları, Op.Dr. F.Burcu Çelik ve Op.Dr.Leyla Yeşilipek ile birlikte idealleri olan; sağlık hizmetlerinde kolektif çalışmayı öneren, mesleki dayanışmayı sürekli hale getirecek, uzmanlık alanları ayni olan hekimlerin bilgi ve deneyimlerini paylaşacağı, göz sağlığı alanında teknolojik gelişmeleri takip edecek ve Antalyalı göz hastalarının teknolojik gelişmelerden yararlanmasını sağlayacak hizmet ortamını yaratmak, böylece hastalara daha iyi hizmet vermek üzere bir merkez oluşturma çalışmalarını 1991 yılında tamamlayarak Antalya Orbit Göz Merkezi'nin kurulmasını sağladı.

Alanında ilk sayılabilecek Orbit Göz Sağlığı Merkezinde; Argon Laser, Görme Alanı , Anjiyo gibi teknik araçların arasına süreç içerisinde; Excimer Laser, Fako gibi aletleri katarak, göz sağlığı alanında Antalya da bireysel ve kurumsal öncülük görevini sürdürmektedir.

Halen bu kurumda kurucu Göz Doktoru olarak görevini sürdüren Dr. F. V. Esen, göz sağlığı alanında önleyici ve tedavi edici yeni yöntemler ve uygulamalar üzerine düzenlenen, seminer, konferans ve sempozyumları sürekli takip edip, katılarak bilgisini yenilemeye özen gösterir. 8 yıldır Excimer Laser tedavileri özel ilgi alanıdır.

Türk Tabipler Birliği Antalya Tabip Odası ve Türk Oftalmoloji Derneği üyesi olan Dr. V. Feyyaz Esen Tıbbi Deontolojiye ve hasta haklarına saygıyı temel alan bir anlayışla çalışmalarını sürdürmektedir.

İyi derecede İngilizce bilmekte, piyano çalmak başta olmak üzere müzik, spor ve astronomi ile amatörce uğraşmaktadır.

Etiler Mahallesi 882 Sokak No:5 Antalya
info@orbitgozmerkezi.com

Bu sitenin tüm hakları
Özel Orbit Tıp Merkezine aittir.
İzinsiz kullanılmaz © 2014 - 2016
Tasarım Ajansweb