TREATMENTS » DENTAL CLINIC

Orthodontics

Ortodonti; dişlerin ve çenelerin, doğru konum ve pozisyonda olmasını yönlendiren veya sağlayan uygulamalardır. Bu amaçla dişlerin birbirleriyle ilişkisi olduğu kadar çene kavsindeki yerinin, ayrıca karşılıklı çene ilişkilerinin ve kapanışın da teşhis, tedavi edildiği diş hekimliği dalıdır.

Estekik olarak şikayetim yoksa bile çarpık dişlerimi düzelttirmem gerekir mi?

Çapraşık dişler estetik olarak problem yaratmakla birlikte bu dişlerin temizlenmesi daha zor olduğu için, plak birikimine neden olur. Ağız hijyeninin korunamaması, dişeti hastalıklarına yakalanma ve diş çürüğü riskini arttırır. Bu nedenle çapraşıklıkların tedavi edilmesi gereklidir.

Ortodontik tedavi hangi yaşa kadar yapılabilir?

Ortodontik tedavi büyüme çağındaki bireylerde uygulanabildiği gibi erişkinlerde de uygulanabilmektedir. Bu tedaviye erken yaşta başlandığında çenelerin düyümesi de yönlendirilebildiği için daha başarılı olabilmektedir. Ayrıca parmak emme, yanlış yutkunma, ağızdan soluma gibi alışkanlıklara erken dönemde müdahale edilmesiyle problemler daha büyümeden daha basit müdahalelerle daha hızlı sonuç almak mümkün olabilmektedir.

Günümüzde erişkin bireylerin de dişlerinin ortodontik olarak tedavi edilebilmesi mümkün olabilmektedir. Ancak tedavinin mümkün olup olmadığının tespit edilmesi için kapsamlı bir dişhekimi muayenesi gerekmektedir.

Etiler Mahallesi 882 Sokak No:5 Antalya / Turkey
info@orbitgozmerkezi.com

All rights reserved for
Private Orbit Medical Center.
© 2014 - 2016
Designed by Ajansweb