العلاجات » عيادة الأسنان

العلاج زرع

Kısaca implant eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş köküdür.

İmplant uygulamanın avantajları nelerdir?

Tek diş eksikliğinde, diş boşluğunun önündeki ve/veya arkasındaki dişlere zarar vermeden sadece kaybedilmiş dişin fonksiyonu ve estetiği geri kazandırılmış olur.

Çok diş eksikliğinde özellikle arka bölgede hareketli protez taşımaktan başka şansı kalmayan hastalara ikinci bir şans vererek sabit protez uygulama imkanı sağlanır.

Hareketli protezlerin altına destek olarak protezin çiğneme ve konuşma esnasında hareket etmesini engelleyerek daha konforlu yemek yeme ve daha kaliteli bir yaşam imkanı sağlar.

İmplant uygulamasında hangi aşamalar vardır?

• İmplant tedavisi iki aşamalıdır.
• İlk aşama, implantın çene kemiğinin içine yerleştirildiği cerrahi aşamadır.
• İkinci aşama ise implantın üst yapısının uygulandığı protez aşamasıdır

İmplant kimlere uygulanır?

İster tek diş isterse birden fazla diş eksikliklerinde eğer implant yerleştirmeye uygun miktarda kemik varsa herkese implant uygulanabilir. Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu sürece implant uygulamasını engelleyecek bir üst yaş limiti yoktur. Ancak kemik gelişimini tamamlamamış çok genç hastalara tercih edilmeyebilir.

İmplant yerleştirirken acı duyar mıyım?

Uygun anestezi yöntemlerinin uygulanması durumunda hayır. Genellikle implantın yerleştirildiği akşam duyulabilecek ağrı basit bir ağrı kesiciyle giderilebilir. Bir çok hasta bu ağrının normal diş çekiminden sonra duyulan ağrıdan farklı olmadığını belirtmektedir.

İmplant tedavisi için ne kadar zaman gereklidir?

Başarılı bir implant tedavisi için kemik kalitesi çok önemlidir. İmplant uygulanan bölgedeki kemiğin yoğunluğuna , kalitesine, komşuluğundaki anatomik oluşumlara ve uygulanacak proteze göre tedavi süresi değişmektedir.

İmplatın, uygulandığı kemiğe entegre olması tedavi zamanını etkileyen en önemli faktörlerdendir. Bazı vakalarda, implant çene kemiğine yerleştirildikten hemen sonra protez safhasına geçilebilirken, bazı vakalarda kemik ile implantın entegrasyonu için beklemek gerekebilir.

لمركز الطبي ORBIT خاصة | أنطاليا |
info@orbitgozmerkezi.com

جميع الحقوق محفوظة ل
لمركز الطبي ORBIT خاصة.
© 2014 - 2016
صممه Ajansweb